Svoje služby ponúkame:

Materským školám:

V prípade Vášho záujmu a so súhlasom zákonného  zástupcu  vykonávame:

• DEPISTÁŽ – formou skupinového skríningového vyšetrenia.Depistáž je zameraná na včasné vyhľadávanie detí a mládeže so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Dielčie oslabenia výkonu, ktoré sú podkladom porúch učenia v školskom veku sú vo väčšine prípadov rozpoznateľné už v predškolskom veku. Skorá diagnostika a následná špeciálno-pedagogická intervencia sú prevenciou vzniku týchto porúch. Deťom, u ktorých sa prejaví niektoré z dielčích oslabení vieme v prípade súhlasu rodiča vypracovať individuálny rehabilitačný program, zameraný na cielený rozvoj oslabenej oblasti.
  • POSÚDENIE  ŠKOLSKEJ ZRELOSTI a pripravenosti na školskú dochádzku, s ohľadom na vedomostnú,  sociálnu a emocionálnu zrelosť pre 5-6 ročné deti.
  • ROZVÍJAJÚCE  PROGRAMYpre 5-6 ročné deti  a pre deti s odloženou školskou dochádzkou.

Základným školám:

V prípade Vášho záujmu a so súhlasom zákonného  zástupcu vieme Vašej škole poskytnúť:

• KOMPLEXNÚ  ŠPECIÁLNOPEDAGOGICKÚ a  PSYCHOLOGICKÚ  STAROSTLIVOSŤ o deti so špeciálnymi výchovno- vzdelávacími potrebami integrované vo Vašej škole.
  • ODBORNÚ METODICKÚ POMOC pri vypracovávaní individuálnych vzdelávacích programov, posudzovaní a prehodnocovaní vhodnosti zaradenia a školskej úspešnosti. Radi sa  podelíme o svoje poznatky ohľadom integrovaných žiakov s pedagógmi Vašej školy.
  • PROFESIJNÉ PORADENSTVO  v spolupráci s výchovným poradcom Vašej školy môžeme žiakom Vašej školy v končiacich ročníkoch poskytnúť poradenstvo pri voľbe ďalšieho vzdelávania.

Rodičom:

V prípade Vášho záujmu a na Vašu žiadosť Vám  naši odborní pracovníci ponúkajú:

• POSÚDENIE VÝVINOVEJ ÚROVNE  Vášho dieťaťa a zistenie, či ide o rovnomerný alebo nerovnomerný vývin. V prípade nerovnomerného vývinu vypracujeme pre Vaše dieťa - INDIVIDUÁLNY PROGRAM ROZVOJA  a pomôžeme Vám s jeho realizáciou.
  • LOGOPEDICKÚ STAROSTLIVOSŤ  ak máte pochybnosti o správnosti rečového vývinu Vášho dieťaťa, či už v oblasti výslovnosti (šušle, nesprávne vyslovuje jednotlivé hlásky) alebo v iných oblastiach (zajakáva sa, má malú slovnú zásobu a pod.) ponúkame Vám služby našej logopedičky, ktorá  navrhne vhodné opatrenia na rozvoj reči.
  • KOMPLEXNÝ PORADENSKÝ SERVIS  ak máte akékoľvek pochybnosti ohľadom vývinu alebo výchovy Vášho dieťaťa, môžete sa na nás obrátiť a my Vám radi poskytneme svoje odborné služby.

Naše služby poskytujeme v slovenskom aj maďarskom jazyku.